Ścisk rurowy 3/4" WX‑0015

Indeks: WX-0015

42,99 zł netto: 34,95 zł
Dostępny na magazynie

Koszt dostawy: od 8,90 zł

Czas wysyłki: zwykle w ciągu 24 godzin

Waga: 0,98 kg

  • Darmowa dostawa: od 250 zł

  • Zwroty i wymiana: do 14 dni

Ścisk rurowy 3/4" do stosowania z rurą 3/4" (brak w zestawie). Niezastąpiony wszędzie tam, gdzie zwykły ścisk jest za krótki.

Ścisk posiada śrubę dociskową zakończoną korbą dla większej wygody pracy na stole roboczym. Korbą można kręcić, gdy ścisk stoi na blacie.

Waga 1 sztuki: 0,98 kg

Jaką wybrać rurę?

Polecamy stalowe rury czarne 3/4", nieocynkowane, gwintowane, średnica zewnętrzna 26,9 mm, które dostępne są w różnych długościach, np. w popularnych marketach ogrodniczo-budowlanych.

Jak prawidłowo zamocować ścisk na rurze?

Jeden element ścisku należy przykręcić na końcu rury, a drugi wsunąć. Aby go wsunąć należy wyrównać znajdujące się w nim blaszki i maksymalnie ścisnąć, aby pokonać opór sprężyny i ustawić je pod kątem prostym. Dużo łatwiej blaszki ściska się od spodu ścisku. Następnie należy upewnić się, że blaszki są równo ułożone, a sprężyna nie zsunęła się w żadnym miejscu w prześwit ścisku. Jeśli coś jest krzywo lub zakrywa prześwit to należy to poprawić. W tak przygotowany ścisk bez problemu wchodzi rura czarna jak i ocynkowana. Blaszki należy puścić dopiero, gdy ścisk zostanie wsunięty głębiej niż jest rura nagwintowana. Jeśli ścisk jest już założony na rurę to naciskając blaszki na spodzie ścisku można go łatwo przesuwać przód-tył. Podsumowując: blaszki powinny być równo ułożone, sprężyna nie powinna wchodzić w prześwit ścisku, blaszki powinny być ściskane na spodzie ścisku.

Zobacz więcej zdjęć produktu:

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

WX-0015

Cechy produktu

Waga
0,98 kg

3 inne produkty w tej samej kategorii:

Produkt dodany do porównania.