Ścisk rurowy 3/4" WX‑0010

Indeks: WX-0010

42,99 zł netto: 34,95 zł
Obecnie brak na stanie
Waga: 0,96 kg

  • Darmowa dostawa: od 250 zł

  • Zwroty i wymiana: do 14 dni

Ścisk rurowy 3/4" do stosowania z rurą 3/4" (brak w zestawie). Niezastąpiony wszędzie tam, gdzie zwykły ścisk jest za krótki.

Ścisk posiada długą rękojeść z przetyczką dla uzyskania jeszcze większej siły docisku i wygody pracy na stole roboczym.

Waga 1 sztuki: 0,96 kg

Jaką wybrać rurę?

Polecamy stalowe rury czarne 3/4", nieocynkowane, gwintowane, średnica zewnętrzna 26,9 mm, które dostępne są w różnych długościach, np. w popularnych marketach ogrodniczo-budowlanych.

Jak prawidłowo zamocować ścisk na rurze?

Jeden element ścisku należy przykręcić na końcu rury, a drugi wsunąć. Aby go wsunąć należy wyrównać znajdujące się w nim blaszki i maksymalnie ścisnąć, aby pokonać opór sprężyny i ustawić je pod kątem prostym. Dużo łatwiej blaszki ściska się od spodu ścisku. Następnie należy upewnić się, że blaszki są równo ułożone, a sprężyna nie zsunęła się w żadnym miejscu w prześwit ścisku. Jeśli coś jest krzywo lub zakrywa prześwit to należy to poprawić. W tak przygotowany ścisk bez problemu wchodzi rura czarna jak i ocynkowana. Blaszki należy puścić dopiero, gdy ścisk zostanie wsunięty głębiej niż jest rura nagwintowana. Jeśli ścisk jest już założony na rurę to naciskając blaszki na spodzie ścisku można go łatwo przesuwać przód-tył. Podsumowując: blaszki powinny być równo ułożone, sprężyna nie powinna wchodzić w prześwit ścisku, blaszki powinny być ściskane na spodzie ścisku.

Zobacz więcej zdjęć produktu:

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

Ścisk rurowy 3/4

WX-0010

Cechy produktu

Waga
0,96 kg

3 inne produkty w tej samej kategorii:

Produkt dodany do porównania.